Aktualności

Historia TOYOTY na Pomorzu... czyli losy CARTER'a

W dzisiejszym odcinku "Północnego Bazaru" zaprezentujemy historie i losy firmy CARTER – przedstawiciela Toyoty na Pomorzu, który jeszcze przed stanem wojennym miał w ofercie Japońskie samochody. Pierwszy mały zakład mieścił się przy ulicy Dąbrowszczaków w Gdańsku. Od 1980 sprzedawano tam "kwadratowe" Toyoty Corolle KE70, wyposażone w benzynowe silniki 1.3 litra.

Rolls Royce Wraith - Arystokratyczne coupe

Spirit of Ecstasy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych motoryzacyjnych symboli świata. Rolls Roice'a po raz pierwszy oficjalnie zobaczyliśmy w Trójmieście. Model Wraith pojawił się na prezentacji w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku za sprawą firmy Premium Motors. Wraith to najszybszy i najmocniejszy model Rolls Roice'a. Podczas prezentacji goście poznali też szczegóły nowej inwestycji pomorskiego sprzedawcy BMW. Nowy salon Premium Motors już niedługo powstanie przy trójmiejskiej obwodnicy.

Mercedes Maybach S600 w Trójmieście !

Przedwojenną markę Maybach, Mercedes reaktywował w 2002 roku. Samochód miał być nawet lepszy niż Rolls Royce. Przez ponad 10 lat rynki całego świata wchłonęły 3 tysiące Maybachów. Markę wygaszono w 2013 roku. Teraz Maybach powraca jako najbardziej luksusowa wersja klasy S. Ten wariant limuzyny nad limuzynami poznamy m.in. po charakterystycznych znaczkach na tylnych słupkach.

Subskrybuj Aktualności