Cichy debiut... Toyota Prius+

Na polskim rynku debiutuje Toyota Prius+ po zmianach modelowych na rok 2015. Hybrydowy minivan japońskiej marki kosztuje w podstawowej wersji od 133 900 złotych.

 
Toyota Prius+ w odświeżonej wersji nawiązuje wyglądem reflektorów przednich i górnego grilla do modeli Auris i Avensis, które również doczekały się w ostatnim czasie zmian modernizacyjnych. W japońskim minivanie światła drogowe oraz mijania zostały wyposażone w technologię LED. Dolny grill otrzymał kształt trapezu oraz wykończenie lakierem piano black. 

Na ekranie można sprawdzić także ustawienia systemu aktywnego tempomatu, klimatyzacji oraz systemu audio.
 


System multimedialny Toyota Touch 2
Na konsoli środkowej znajduje się ekran dotykowy najnowszej wersji systemu multimedialnego Toyota Touch 2. Wyświetlacz o przekątnej 6,1" i rozdzielczości 800 x 480 pikseli wyświetla szerszą gamę kolorystyczną. 

Systemem można nawigować za pomocą gestów znanych użytkownikom tabletów.

System Toyota Touch 2 & Go Plus wyposażony jest w nową funkcję "Play More Like This" – system rozpoznawania utworów, który pomoże stworzyć playlisty pasujące do nastroju kierowcy. Jest to bezpieczny i łatwy sposób wybierania muzyki podczas jazdy. 

Najbardziej rozbudowana wersja systemu multimedialnego umożliwia połączenie z internetem za pośrednictwem funkcji hotspot na smartfonie.
 


Napęd hybrydowy według Euro 6
W ramach modernizacji Toyoty Prius+ poprawiono wydajność i osiągi napędu hybrydowego, który spełnia normy emisji spalin Euro 6. Układ obejmuje 4-cylindrowy silnik spalinowy 1.8 DOHC VVT-i oraz jednostkę elektryczną – z łączną mocą systemową HSD na poziomie 136 KM. Do zmiany biegów służy przekładnia automatyczna E-CVT. 

Według oficjalnych danych fabrycznych, nowy Prius+ osiąga przyspieszenie 0-100 km/h w czasie 11,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 165 km/h. Średnie zużycie paliwa zaczyna się od około 4,1 l/100 km.

Ile kosztuje?
Nowa Toyota Prius+ wchodzi na polski rynek z cenami zaczynającymi się od 133 900 złotych. Wyposażenie standardowe obejmuje takie elementy jak m.in. felgi aluminiowe 16", tempomat, klimatyzacja automatyczna, skórzana kierownica z przyciskami do obsługi klimatyzacji, telefonu i audio, a także system multimedialny Toyota Touch 2 (sześć głośników) z ekranem dotykowym 6,1", jak również także gniazdka USB oraz Aux-In.

Elementem wyposażenia standardowego są ponadto światła do jazdy dziennej typu LED oraz wykonane w tej samej technologii światła mijania oraz drogowe.
 

 

Tagi: