Dwa niezwykłe Ferrari na aukcji

Silverstone Auctions opublikowało właśnie listę aut, które już 23 maja zostaną zlicytowane podczas imprezy organizowanej na torze Silverstone. Dwa modele w sposób szczególny przyciągają uwagę. Mowa o dwóch Ferrari Testarossa w idealnym stanie. 

Obydwa wystawione na sprzedaż auta są napędzane rasową, 4,9-litrową V-dwunastką. Motor generuje 390 koni mechanicznych. To całkiem sporo zważywszy na fakt, że coupe waży około 1500 kilogramów. Testarossa przyspiesza do pierwszej setki w 4,7 sekundy. Mimo iż Ferrari trafiło na rynek w roku 1984, jego prędkość maksymalna wynosi imponujące 315 km/h. Pierwsze z aut, które zostanie zlicytowane przez Silverstone Auctions, pochodzi z roku 1986. Egzemplarz był zmontowany w początkowej fazie produkcji, a to sprawia, że w oczach fanów Ferrari staje się białym krukiem. Pierwszy właściciel Testarossy pochodził ze Szwajcarii. Drugi i obecny kupił pojazd w roku 2004. Coupe ma pokonane 45 tysięcy mil. Organizatorzy aukcji szacują, że Ferrari zostanie zlicytowane za 80 do 100 tysięcy funtów.

Drugi z modeli wystawionych na sprzedaż pochodzi z roku 1994. Jest jednym z 501 wyprodukowanych modeli! Unikalny charakter sprawia, że nowsze Ferrari prawdopodobnie osiągnie wysoką wartość. Pracownicy Silverstone Auctions oceniają, że licytacja może się zakończyć kwotą opiewającą na 280 do 330 tysięcy funtów (ok 1,5 mln - 1,8 mln zł).

 

Tagi: