Nasz patronat

Ocalić od zapomnienia POLONEZ'a JAMNIK'a ! - Apel FSO Pomorze

Okazuje się, że Polonez, mimo blisko 15 lat od zakończenia produkcji ciągle skrywa tajemnicę. Jedna z nich to 6 drzwiowy prototyp nazwany roboczo „Jamnik” z roku 1979. To jedyny egzemplarz stworzony przez ośrodek badawczy w Falenicy. Los jego nie jest znany, wiadomo, iż do początku lat 80-tych auto widywano w stolicy. Trafiło również na łamy tygodnika „Motor” – gdzie dość dokładnie zostało opisane. Niestety do naszych czasów prototyp nie przetrwał.

FELIETON NACZELNEGO: Samochodowy tłusty czwartek?

Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka — w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Najpopularniejsze potrawy tego miniświęta „obżartuchów” to właśnie pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Nazywam się Bartłomiej Chruściński — więc możecie sobie wyobrazić, jak kiedyś byłem prześladowany w to święto, i to nie z powodu wagi.

OBIEKTYWNY TEST: Smart ForFour 2015 - Kradnie spojrzenia przechodniów...

Gdyński diler aut marki Smart, firma BMG Goworowski udostępnił Nam najnowszy model tej marki. Odważna firma właśnie reaktywowała model Forfour po 8 latach, zupełnie zmieniając koncepcję samochodu - poprzednik bazował na Mitsubishi Colt, a obecny... przygotowano we współpracy z Francuzami (Renault Twingo). Auto ma silnik z tyłu, napęd na tył i co będe jak mantrę podkreślał... unikalny styl.

GIEŁDA: Doskonały Mercedes-Benz 560 SEC na sprzedaż !

Pod maską SEC'a od Mercedesa montowane były 4 jednostki napędowe. Biorąc pod uwagę tylny napęd, agresywnie stylistykę oraz fakt, że każdy z tych silników był w układzie V8, można powiedzieć, że W126 Coupe to luksusowy, europejski muscle car. Razić detalistów mogła jedynie klamka drzwi, która przypomina uchwyt ze starej amerykańskiej lodówki. To jednak niewżny szczegół.

TEST TELEGRAM: Toyota AYGO

Zakochaliśmy się w nowym Aygo od pierwszego wrażenia. Najmniejsza Toyota jest utrzymana w języku stylistycznym "J-Playful", a inspiracją dla jej wyglądu była japońska kultura młodzieżowa. Znakiem rozpoznawczym nowego AYGO jest teraz charakterystyczny kształt "X" z przodu pojazdu, od którego rozpoczynają się niemal nieograniczone możliwości indywidualizacji nadwozia.

Subskrybuj Nasz patronat