Youngtimer

Ocalić od zapomnienia POLONEZ'a JAMNIK'a ! - Apel FSO Pomorze

Okazuje się, że Polonez, mimo blisko 15 lat od zakończenia produkcji ciągle skrywa tajemnicę. Jedna z nich to 6 drzwiowy prototyp nazwany roboczo „Jamnik” z roku 1979. To jedyny egzemplarz stworzony przez ośrodek badawczy w Falenicy. Los jego nie jest znany, wiadomo, iż do początku lat 80-tych auto widywano w stolicy. Trafiło również na łamy tygodnika „Motor” – gdzie dość dokładnie zostało opisane. Niestety do naszych czasów prototyp nie przetrwał.

FELIETON NACZELNEGO: Samochodowy tłusty czwartek?

Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka — w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Najpopularniejsze potrawy tego miniświęta „obżartuchów” to właśnie pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Nazywam się Bartłomiej Chruściński — więc możecie sobie wyobrazić, jak kiedyś byłem prześladowany w to święto, i to nie z powodu wagi.

FELIETON NACZELNEGO: Czy warto kupić używanego Nissana ?

Coś Wam się ostatnio tekst o miłości do BMW nie podobał. Nie wiem czy hejtowaliście czy ja za dużo FAP'owałem w nim. Dzisiejszy felieton poświęcony jest Nissanowi, który wcześniej przemykał mi bez większego echa i chyba ze względu na ostatnie jego produkty - umówmy się, raczej średnie.

GIEŁDA: Doskonały Mercedes-Benz 560 SEC na sprzedaż !

Pod maską SEC'a od Mercedesa montowane były 4 jednostki napędowe. Biorąc pod uwagę tylny napęd, agresywnie stylistykę oraz fakt, że każdy z tych silników był w układzie V8, można powiedzieć, że W126 Coupe to luksusowy, europejski muscle car. Razić detalistów mogła jedynie klamka drzwi, która przypomina uchwyt ze starej amerykańskiej lodówki. To jednak niewżny szczegół.

Subskrybuj Youngtimer