40 000 złotych to już kwota pieniędzy, za którą nabyć można naprawdę porządne auto używane, a wybór dostępnych propozycji, od sedanów przez hatchbacki po samochody typu kombi jest olbrzymi. Oczywiście nie jest to jeszcze kwota pozwalająca na nabycie porządnego, nowego samochodu  –  nasze poszukiwania nadal ograniczyć powinniśmy do rynku wtórnego. Jak to zaś z rynkiem wtórnym bywa – nawet i za taką kwotę nietrudno kupić przysłowiowego kota w worku. Aby zminimalizować to ryzyko, warto ograniczyć się do uznanych i szanowanych modeli pojazdów.

8 najlepszych aut do 40 000 złotych

Tworząc niniejszą listę zdawaliśmy sobie sprawę, że każdy z nas, przeszukując samochody do 40 000 zł ma swoje własne wymagania i odmiennie postrzega to, co powinien oferować idealny pojazd z tej półki cenowej. Praktycznie niemożliwe jest więc stworzenie listy zadowalającej wszystkich, jednak staraliśmy się trafić w gusta jak największej ilości naszych czytelników  

Poniższe zestawienie obejmuje samochody bardzo różnego rodzaju, wyprodukowane tak w Niemczech, jak i Francji i szeregu innych państw. Podstawowym kryterium doboru pojazdów do naszej listy były niezawodność i bezpieczeństwo jazdy, a także pozytywne opinie kierowców. Zatem – jakie auta do 40 tys. opłaca się kupić? 

Ford Mondeo IV

Ford Mondeo to jeden z najbardziej docenianych samochodów przez rodzimych kierowców – i trudno się temu dziwić. Pojazd ten, choć wyprodukowany przez amerykańską korporację, doskonale wpisuje się  w wymagania europejczyków. Olbrzymią zaletą tego auta jest bez wątpienia jego sporej wielkości bagażnik o pojemności aż do 550 L, umożliwiający komfortową podróż nawet na dalekie dystanse. Jaki samochód do 40 tys wybrać, aby cieszyć się wysokim komfortem jazdy i jej bezpieczeństwem? Ford Mondeo jest jedną z lepszych możliwych opcji, zwłaszcza, że za 40 tysięcy złotych możemy już kupić pojazd wyprodukowany już w 2013-14 roku.

Ford Mondeo IV
Ford Mondeo IV

Opel Insignia

Jeśli interesuje nas efektownie prezentujący się, spory gabarytowo samochód używany do 40 tys, to Opel Insignia to zdecydowanie jedna z ciekawszych opcji. Opel Insignia oferuje niezwykle pojemny bagażnik o pojemności od 500 do 540 litrów, niezwykle nowoczesny i atrakcyjnie prezentujący się pojazd, który, nawet intensywnie używany wiernie posłuży nam kolejne lata. Ciekawostką jest fakt, że po drogach Stanów Zjednoczonych porusza się wręcz bliźniacza wersja pojazdu – Buick Regal.

Opel Insignia
Opel Insignia

Honda Civic Type R VI

Jeśli nasz samochód używany do 40 tys. Wyróżniać ma się przede wszystkim doskonałą wytrzymałością i trwałością, dobrym wyborem będzie z pewnością omawiana propozycja Hondy.  Honda Civic Type R to bowiem pojazd wyposażony w silnik o mocy aż 200 koni mechanicznych, a praca tegoż silnika  nie traci nic ze swojej wartości nawet, gdy zmagać się on musi z wysokimi obciążeniami. Honda Civic R to, jak można się domyślić, samochód bardzo szybki. Wystarczy bowiem zaledwie około 6 sekund, aby osiągnął on prędkość 100 km/h. Maksymalna prędkość, jaką może zaś rozwinąć pojazd to ok. 230 km/h.

Honda Civic Type R VI
Honda Civic Type R VI

Toyota Prius III

Kolejną propozycją wywodzącą się z Japonii jest Toyota Prius.  Co sprawia, że ten samochód do 40.000 jest wart uwagi? Przede wszystkim, z pewnością bardzo wiele osób ucieszy fakt, że Toyota Prius trzeciej generacji to pojazd wyposażony w silnik elektryczny. Nie brakuje tu jednak również tradycyjnego silnika benzynowego o pojemności 1.8 i mocy 99 koni mechanicznych. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest także skrzynia biegów – bezstopniowy automat CVT. Podróż tym pojazdem, tak na krótsze, jak i na dłuższe dystanse to prawdziwa przyjemność, a do tego autko to jest jednym z lepiej prezentujących się, jeśli chodzi o samochody do 40 tysięcy. 

Toyota Prius III
Toyota Prius III

Citroen Berlingo II

Ten wywodzący się z Francji minivan to idealne auto do 40 tys. dla osób, którym imponuje rozbudowana sylwetka pojazdu. Mamy tu bowiem do czynienia z samochodem naprawdę sporym -zdecydowanie przyda nam się on choćby przy organizacji domowych wycieczek. Citroen Berlingo to pojazd naprawdę uniwersalny. Może stać się zarówno swego rodzaju minibusem do przewozu towarów, jak i typowym samochodem rodzinny, Ponadto jest to samochód doskonały dla kierowców preferujących wolniejszy i spokojniejszy styl jazdy – również tych niedoświadczonych.

Citroen Berlingo II
Citroen Berlingo II

Opel Astra J

Na naszej liście pojawia się zatem kolejna już propozycja od Opla. Astra nie wyróżnia się być może niczym nadzwyczajnym na tle konkurencji i nie otwiera zestawienia  na najbardziej innowacyjne auto, ale zapewnia bardzo wysoki komfort podczas użytkowania. Warto wiedzieć, że w przypadku Opla Astry. decydując się na to auto za 40 tys mamy szansę trafić na pojazd najnowszej generacji – tyle tylko, że pochodzący jeszcze z początków produkcji. Dobrym wyborem w granicach 40.000 PLN będzie model z silnikiem 1.4 Turbo oferującym 125 koni mechanicznych. W takiej cenie możemy trafić na pojazdy o przebiegu wynoszącym 110 – 120 tysięcy kilometrów.

Opel Astra J
Opel Astra J

Dacia Duster

Dacia Duster to pochodzący z Rumunii samochód w typie crossovera. Jeśli chodzi o samochody za 40 tys, ciężko będzie odnaleźć jakikolwiek model pojazdu z bardziej kompleksowym i ciekawym wyposażeniem. Pojazd ten cechuje się także bardzo ekonomicznym silnikiem, który pozwala na dalekie podróże bez konieczności nadwyrężania domowego portfela. Ewentualna awaria pojazdu także nie powinna stanowić problemu – części zamienne dostępne są w zdecydowanej większości sklepów i warsztatów samochodowych, za niewielką stawkę. 

Dacia Duster
Dacia Duster

Fiat Tipo

Kolejny i ostatni samochód do 40 000 jaki dziś polecamy to propozycja o wiele bardziej “swojskiego” producenta – firmy Fiat. Zaznaczyć należy, że Fiat Tipo jest pojazdem zaskakująco dobrze wyposażonym – choćby w komputer pokładowy, czy też klimatyzację. Za 40 000 PLN będziemy w stanie kupić auto kilku letnie, wyposażone w trwały silnik 1.4 FIRE o mocy 95 koni mechanicznych, oraz sześciobiegową, manualną skrzynię biegów. Średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi mniej, niż osiem litrów, zaś prędkość maksymalna to 185 kilometrów na godzinę. 

Fiat Tipo
Fiat Tipo

Podsumowanie

Powyżej przedstawione auta za 40 tys. to propozycje przeznaczone dla kilku różnych grup kierowców. Każde z nich jest jednak propozycją wysokiej jakości, która doskonale spełni swoje zadanie. Pamiętajmy, że powyżej opisane modele pojazdów sprawdzone zostały wcześniej przez dziesiątki tysięcy kierowców. Wybierając któryś z nich, znacząco niwelujemy ryzyko nieprzyjemnej niespodzianki. 

About Author

Redakcja