Wszystkie samochody, niezależnie od wieku oraz klasy ulegają usterkom. Wynika to ze zużycia części, do którego dochodzi podczas codziennej eksploatacji auta. Czasami usterki te objawiają się m.in. pod postacią obniżonej funkcjonalności, przez co spada komfort jazdy. Innym razem, awarie pojawiają się nagle i całkowicie unieruchamiają samochód. Naprawa i zapobieganie przyszłym usterkom jest jednym z obowiązków spoczywających na użytkowniku każdego auta. Od tego zależy bezpieczeństwo, komfort oraz okres, przez jaki samochód się nam przysłuży.

Co to znaczy ASO?

Rozwinięciem skrótu ASO jest autoryzowana stacja obsługi. To serwis, w którym świadczony jest szeroki zakres usług z zakresu napraw oraz konserwacji samochodów konkretnej marki, taki jak serwis Mitsubishi w Lublinie. ASO różni się od innych, typowych warsztatów, w których naprawiamy swoje auta. 

Mechanicy autoryzowanych serwisów to ludzie, przeprowadzający naprawy zgodnie z procedurami określonymi przez inżynierów projektujących dany pojazd. W swoich działaniach stosują się do norm i zaleceń obowiązujących dla danego modelu. Dzięki wiedzy bezpośrednio od producenta auta, mechanicy w ASO są najlepiej przygotowani do serwisowania pojazdów konkretnej marki. Poza fachowym podejściem pracowników ASO, atutem będzie również naprawa przy wykorzystaniu oryginalnych części. Dodatkowo korzystając z usług autoryzowanego salonu, nie stracimy gwarancji, jaka przysługuje nam na kilka lat po zakupie pojazdu.  

ASO czy usługi innego mechanika?

Decyzja o doborze warsztatu przeprowadzającego naprawę zależy od wielu czynników. Rozbieżności dotyczą m.in. ceny, klasy wykorzystywanych części oraz pewności, że samochód naprawiony będzie “zgodnie ze sztuką”. W przypadku aut objętych gwarancją naprawy realizowane są nieodpłatnie. Z tego też powodu, najczęstszymi klientami autoryzowanych serwisów są właściciele samochodów nowych. Przykładowo właściciele nowego Mitsubishi, w razie konieczności przeprowadzenia naprawy, z pewnością wybiorą autoryzowany serwis Mitsubishi w Lublinie. Jednak na jakie zalety korzystania z usług ASO mogą liczyć właściciele aut po zakończeniu ich gwarancji?

Naprawy przeprowadzane przez ASO, odbywają się tylko przy wykorzystaniu oryginalnych części. Dzięki temu nie musimy martwić się o ich spasowanie, czy jakość. Dodatkowo, naprawy przeprowadzane są kompleksowo, co oznacza że poza częściami, które wymagają wymiany, w czasie serwisowania kontrolowana jest także reszta pojazdu. Dzięki czemu możemy dokonać naprawy lub konserwacji zawczasu, unikając przyszłej usterki. Wysoka jakość części, fachowa obsługa oraz kompleksowość napraw to najważniejsze zalety wyboru ASO. Bez wątpienia ma to wpływ na wyższą cenę obsługi, ale wybór właśnie tego wariantu będzie dobry, dla kogoś, kto bardziej ceni sobie jakość usługi, od ceny jaką za nią zapłaci.

About Author

Redakcja