Niewidzialna wycieraczka to zwyczajna powłoka hydrofobowa na szyby, która ma na celu zwiększyć widoczność na drodze. Aby zastosować niewidzialną wycieraczkę należy uzyskać efekt hydrofobowy, który powoduje że w momencie uzyskania pewnej prędkości w trakcie jazdy samochodem, woda jest odprowadzana z przedniej oraz tylnej szyby, bez konieczności używania analogowych wycieraczek. Dzięki temu na powierzchni przedniej i tylnej szyby, praktycznie nie zachodzi zjawisko zbierania się wody, chociażby w formie drobnych kropel lub śladów.

Od czego zależy dobre działanie niewidzialnej wycieraczki?? 

Oprócz preparatu hybrydowego na szybę wiele zależy również od stanu i kształtu danej przedniej lub tylnej szyby, tak aby móc ją odpowiednio dopasować. Nie każdego zadowoli niewidzialna wycieraczka w płynie zastosowana na przednią szybu danego samochodu. Błędne jest myślenie tych którzy uważają że nie trzeba będzie już używać analogowych wycieraczek. Są one równie ważne do prawidłowego działania również tych niewidzialnych. Najlepiej jest wypróbować na własnej skórze, niż tylko polegać na opinii innych. Szyba nie tylko ma być umyta i czysta, ale należy ją również dobrze odtłuścić. Niektórzy producenci dołączają do swojego produktu swój własny środek czyszczący, można również po umyciu szyby użyć alkoholu izopropylowego do czyszczenia.   

Za każdym razem należy nakładać produkt przede wszystkim zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji i niestety nie ma na to jednej i skutecznej metody. Należy używać zalecanych przez producenta specjalnych aplikatorów, które są dołączone do każdego zestawu zawierającego ten produkt. Równie ważny jest sposób nakładania tego produktu, a jedynie postępowanie zgodnie z wspomnianymi wcześniej instrukcjami i zaleceniami od producenta poprzez właściwe jego nałożenia może dać wymagany i pożądany efekt końcowy. 

Ile kosztuje i jaka jest trwałość niewidzialnej wycieraczki?

Najtańsze produkty można nabyć od dziesięciu do dwunastu złotych, ale są również producenci którzy wyceniają swój produkt począwszy od pięćdziesięciu złotych, skończywszy nawet na dwustu pięćdziesięciu złotych. Stąd też można uśrednić wartość tego produktu w granicach od pięćdziesięciu do osiemdziesięciu złotych. Maksymalne efekty można uzyskać po około miesiącu lub dwóch miesiącach od zastosowania. Dużo zależy przede wszystkim od pogody i stosowania odpowiedniego płynu do spryskiwaczy. Efekt hybrydowy zostaje zauważalnie pogorszony po czterech lub pięciu tygodniach właściwego zastosowania.

Ranking najlepszych niewidzialnych wycieraczek

Wśród najlepszych niewidzialnych wycieraczek, można wymienić w głównej mierze firmę Soft 99 Ultra Graco w cenie 59,41 zł,  to niewidzialna wycieraczka najwyższej klasy, której dodatkowym atutem jest wbudowany wewnętrzny aplikator. Efekt końcowy utrzymuje się nawet przez okres jednego roku, a jego aplikacja jest dziecinnie prosta i nie powinna sprawić kłopotu nawet największemu laikowi, który nie jest zaznajomiony w tym temacie. 

Na drugim miejscu wśród najlepszych wycieraczek można sklasyfikować wycieraczkę firmy KochChemie Nano Glas Versiegelung w cenie 254,90 zł. Mimo dość wysokiej ceny, należy podkreślić że jest to bardzo profesjonalny produkt i bardzo długo utrzymuje się na przedniej szybie danego samochodu na czas jednego roku lub dwudziestu tysięcy kilometrów. Jego aplikacja jednak nie powinna stanowić problemu dla mniej doświadczonej osoby, dlatego jeśli ktoś poszukuje przedmiotu najwyższej jakości to bezapelacyjnie jest on godny polecenia. 

About Author

Redakcja