Zakup auta jest inwestycją na długie lata, dlatego przed podjęciem decyzji o kupnie samochodu z salonu warto zrobić przegląd dostępnych opcji. Poza wyborem producenta i modelu pojazdu ważne jest również samo miejsce zakupu. Jak wiemy, dealerów samochodowych na rynku nie brakuje, co utrudnia nieco podjęcie decyzji, który salon zasługuje na naszą uwagę i na pewno da nam najlepsze warunki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę!

Wyposażenie i obsługa salonu samochodowego

Jeśli decydujesz się na zakup auta prosto z salonu, najlepiej zrobić przegląd takich miejsc znajdujących się w okolicy. Nie chodzi tu tylko o możliwość szybkiego dojazdu do salonu, ale także o informacje, które wpływają na jakość świadczonych usług, w tym pochodzenie samochodu, historia wypoadkowa, czy takie szczegóły jak liczba drzwi lub wymiary bagażnika. Można je uzyskać bez wizyty w salonie, na przykład przeglądając stronę internetową, opinię innych Klientów, czy też dzwoniąc pod numer wskazany do kontaktu.

Auta, w szczególności te produkowane za oceanem, są importowane. Należy sprawdzić na oficjalnej stronie importera, z którymi dealerami współpracuje. Informacja ta daje pewność, że będziesz mieć dostęp do bazy oryginalnych części zamiennych, aktualnych pakietów oraz przeszkolonych specjalistów. Jeśli chodzi o współpracę – przed wybraniem się do salonu warto sprawdzić jego partnerów, ofertę serwisową oraz warunki gwarancji.

Jeśli już wybierzesz kilka miejsc, w których rozważasz zakup samochodu – odwiedź je osobiście! Ważnym aspektem przy takiej decyzji jest kwestia podejścia pracowników do klienta. Wiadomo, że każdemu z nich zależy na tym, żebyś to akurat u nich zostawił swoje pieniądze. Jednak warto zaufać tym, którzy będą przy tym dostosowywać ofertę do Twoich potrzeb i możliwości, odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, a nie będą jedynie dbać o trendy czy wyznaczone targety. 

Dodatkowe usługi

Czytanie specyfikacji technicznych i opinii innych użytkowników samochodów to jedno, ale równie ważna jest jazda próbna. To, czy samochód spełni Twoje oczekiwania, okaże się dopiero w tym momencie. Dlatego warto zaufać dealerom, którzy udostępniają tę opcję swoim klientom, tak jak salon Mitsubishi Lublin. O dobrym salonie świadczy także obsługa klienta po zakupie. Nie chodzi tutaj o wydzwanianie i dopytywanie jak sprawuje się pojazd, ale szereg oferowanych udogodnień. 

Autoryzowany serwis, czy blacharnia znajdujące się przy salonie to jedne z oferowanych usług po zakupowych, które pozytywnie świadczą o salonie. Ich pracownicy to osoby przeszkolone w swoim fachu i znające się najlepiej na samochodach, które opuściły sąsiedni budynek. Udogodnieniem dla kierowców jest także partnerska Stacja Kontroli Pojazdów. Pierwsze lata po zakupie nowego samochodu przegląd nie jest wymagany, jednak później warto udać się w zaufane miejsce oferujące wysoką jakość usługi.

About Author

Redakcja