Północna.tv moto

JAZDA TESTOWA: Opel Adam

Opel Adam to najmniejszy przedstawiciel w gamie modelowej niemieckiej marki. Powstał wprawdzie na bazie płyty podłogowej od Corsy, jednak jest od niej znacznie mniejszy. Jego produkcja rozpoczęła się z początkiem 2013 roku. Pierwotnie model ten miał się nazywać Junior, jednak wybrano nazwę Adam, nawiązując tym samym do założyciela Opla. 

Ocalić od zapomnienia POLONEZ'a JAMNIK'a ! - Apel FSO Pomorze

Okazuje się, że Polonez, mimo blisko 15 lat od zakończenia produkcji ciągle skrywa tajemnicę. Jedna z nich to 6 drzwiowy prototyp nazwany roboczo „Jamnik” z roku 1979. To jedyny egzemplarz stworzony przez ośrodek badawczy w Falenicy. Los jego nie jest znany, wiadomo, iż do początku lat 80-tych auto widywano w stolicy. Trafiło również na łamy tygodnika „Motor” – gdzie dość dokładnie zostało opisane. Niestety do naszych czasów prototyp nie przetrwał.

FELIETON NACZELNEGO: Samochodowy tłusty czwartek?

Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka — w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Najpopularniejsze potrawy tego miniświęta „obżartuchów” to właśnie pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Nazywam się Bartłomiej Chruściński — więc możecie sobie wyobrazić, jak kiedyś byłem prześladowany w to święto, i to nie z powodu wagi.

JAZDA TESTOWA: Skoda Fabia III - 110 KM - DSG

Fabia III powstaje na zmodernizowanej płycie podłogowej wykorzystującej elementy MQB (silniki, skrzynie, elektronika – w tym elektromechaniczny układ kierowniczy C-EPS). Nowa Skoda waży 980 kg. W wersji hatchback jest szersza o 90 mm (1732 mm), niższa o 31 mm (1467 mm) i krótsza o 8 mm (3992 mm) od poprzednika. Zwiększył się rozstaw osi, na czym skorzystają pasażerowie. Pojemność głębokiego bagażnika ze schowkami wynosi 330 l (po złożeniu foteli 1150 l).

TEST TELEGRAM: Toyota AYGO

Zakochaliśmy się w nowym Aygo od pierwszego wrażenia. Najmniejsza Toyota jest utrzymana w języku stylistycznym "J-Playful", a inspiracją dla jej wyglądu była japońska kultura młodzieżowa. Znakiem rozpoznawczym nowego AYGO jest teraz charakterystyczny kształt "X" z przodu pojazdu, od którego rozpoczynają się niemal nieograniczone możliwości indywidualizacji nadwozia.

Subskrybuj Północna.tv moto