Volvo XC40 B3 to kompaktowy SUV, który łączy w sobie styl, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Chociaż jego cena zakupu jest wyższa niż w przypadku wielu konkurentów, Volvo kusi niskimi kosztami utrzymania. Ale czy to wystarcza, aby uzasadnić wyższą cenę zakupu? Sprawdźmy!

Jaki jest Volvo XC40 B3?

Sercem Volvo XC40 B3 jest 3-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 163 KM. Zapewnia on imponujące przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,6 sekundy i maksymalną prędkość 180 km/h. Siła jednostki napędowej jest płynnie przenoszona na przednie koła za pośrednictwem 7-biegowej automatycznej skrzyni biegów, zapewniając komfortową i dynamiczną jazdę.

Pomimo kompaktowych rozmiarów, Volvo XC40 B3 oferuje przestronne wnętrze, w którym wygodnie zmieszczą się 4 dorosłe osoby. Wysoka pozycja za kierownicą zapewnia doskonałą widoczność, a liczne schowki i uchwyty na kubki ułatwiają organizację przestrzeni. Bagażnik o pojemności 452 litrów (rozszerzalny do 1328 litrów) z łatwością pomieści codzienne zakupy, bagaże na weekendowy wyjazd, a nawet sprzęt sportowy.

Volvo XC40 B3 zaskakuje niskim zużyciem paliwa. Podczas spokojnej jazdy w mieście komputer pokładowy wskazuje spalanie na poziomie 7,5 l/100 km. Przy korzystnych warunkach drogowych możliwe jest osiągnięcie nawet 7,3 l/100 km.

Na sam koniec warto wspomnieć o bezpieczeństwie, z którego słyną wszystkie samochody szwedzkiego producenta. XC40 B3 wyposażony jest w szereg systemów bezpieczeństwa.

Czy rzeczywiście Volvo XC40 B3 jest niski w utrzymaniu?

Volvo XC40 B3 jest droższy niż wiele konkurencyjnych modeli SUV-ów na rynku. Wynika to z wysokiej jakości materiałów, zaawansowanych technologii i bogatego wyposażenia standardowego. Mimo to nie jest on tak drogi w utrzymaniu.

Volvo oferuje pakiety serwisowe, które obejmują wszystkie przeglądy i naprawy w ciągu określonego czasu. Pakiety te pozwalają na łatwe zaplanowanie budżetu i uniknięcie nieoczekiwanych wydatków. Do tego dochodzi niskie zużycie paliwa XC40 B3, co przekłada się na oszczędności na stacji benzynowej.

Ponadto, pamiętaj, że Volvo słynie z produkcji samochodów o wysokiej trwałości i niezawodności. XC40 B3 nie jest tu wyjątkiem. Samochód ten objęty jest 5-letnią gwarancją bez limitu kilometrów, co zapewnia spokój ducha na wiele lat. Dodatkowo interwały serwisowe są stosunkowo długie, co oznacza mniejszą liczbę wizyt w serwisie i niższe koszty części zamiennych.

Czy warto kupić Volvo XC40 B3?

Volvo XC40 B3 oferuje przestronne i komfortowe wnętrze, idealne dla rodziny lub grupy przyjaciół. Samochód posiada również wiele praktycznych funkcji, takich jak panoramiczny dach, system multimedialny z dużym ekranem dotykowym i podgrzewane fotele.

Jednak to nie wszystko. Do tego dochodzi wysokiej jakości elementy i prestiż. Samochody szwedzkiego producenta są przede wszystkim bezpieczne, dzięki czemu podróżowanie nimi staje się jeszcze bardziej przyjemne. I choć kwota, jaką wydasz za Volvo XC40 B3, nie jest niska, to jednak koszty utrzymania samochodu nie są wysokie i rekompensują cenę zakupu pojazdu.

About Author

Redakcja